فدراسیون كبدی یك فدراسیون جوان است كه از سال 1380 سازمان تربیت بدنی آن را از فدراسیون ورزش‌های همگانی جدا كرد.
در گذشته نگاه‌ها به كبدی یا همان زو خودمان، نه به صورت یك رشته ورزشی بلكه به صورت یك‌بازی بوده است، اما امروزه كبدی چیزی فراتر از تصور همگان فعالیت می‌كند.
بحث احیا و تقویت رشته‌های ورزشی بومی، توسعه و گسترش آن در سطح ملی و حتی بین‌المللی یكی از نكات مهمی است كه این فدارسیون توانسته به خوبی به آن بپردازد. شاید كبدی متعلق به ایران نباشد، ولی وقتی این بازی از دیرباز در همه جای ایران به نام‌های مختلف بازی ‌شده است، به نوعی جزو ورزش‌های بومی و محلی ما به حساب می‌آید

كبدی از آن لحاظ برای ما اهمیت دارد كه به عنوان یك ورزش بومی و محلی توانسته است فرهنگ ریشه‌دار ایران را احیا و آن را به نسل‌های بعدی معرفی نماید.كبدی ایران بعد از آنكه در سطح كشور به خوبی توسعه و گسترش پیدا كرد، در یك فرآیند پیوسته و منظم توانست در آسیا و جهان به یكی از مدعیان تبدیل شود.خوشبختانه كبدی برخلاف خیلی از رشته‌های دیگر به بانوان هم سرایت كرد و در بین این قشر هم به طور چشم‌گیری پیشرفت نمود.فدراسیون كبدی جوان ما در حال حاضر به فدراسیونی پرتجربه و تاثیرگذار در كسب مدال تبدیل شده و در این میان چیزی كه برای ما گلستانی‌ها در درجه اول اهمیت قرار دارد، حضور محمدرضا مقصودلو به عنوان رئیس فدراسیون این رشته است. مقصودلو اگر اغراق نباشد یكی از متولیان اصلی پیشرفت كبدی در كشور است. گلستان با وجود استعدادهای فراوان در عرصه‌های مدیریتی و ورزشی به عنوان قطب كبدی كشور شناسایی شده است. حضور دو تیم ایثار محمدآباد و راه ترابری گلستان در لیگ كبدی خود گواهی بر این مدعا است.
هفته نهم از سری رقابت‌های لیگ برتر كبدی باشگاه‌های كشور، روز پنج شنبه 26 دی‌ماه با برگزاری دیدار از 2 گروه در سالن امام خمینی (ره) مجموعه ورزشی آزادی گرگان انجام شد.در نخستین بازی از گروه ب این رقابت‌ها تیم كبدی ایثارمحمدآباد گرگان با نتیجه بر در برابر تیم فرمانداری زهك سیستان و بلوچستان مغلوب شد. در دومین دیدار كه ازگروه الف انجام گرفت، تیم راه و ترابری گلستان تیم دانشگاه پیام نور تالش را با نتیجه بر شکست داد.
تیم راه و ترابری گلستان با مجموع امتیاز صدرنشین گروه خود می‌باشدو تیم ایثار محمدآباد گرگان با امتیاز در رده چهارم گروه خود قرار دارد. درهفته دهم این رقابت‌ها روز جمعه هفته جاری درگرگان تیم‌های راه و ترابری گلستان و ایثار محمدآباد گرگان به‌ترتیب میزبان تیم‌های مقاومت و راه و ترابری اصفهان خواهند بود.